Modne karnisze w Twoim domu

Modne karnisze w Twoim domu

admin / Grudzień 27, 2019

Karnisze, umieszczane nad oknami w większości polskich domów i mieszkań, są jednym z nieodłącznych elementów wyposażenia wnętrz mieszkalnych. Karnisze są wykorzystywane przez lata w niezmienionej od momentu zamontowania formie. W zasadzie nie powinno to razić, a jednak dobrze byłoby co jakiś czas nadać nieco odmiany także i ich wyglądowi. Obecnie są dostępne proste sposoby, dzięki którym można zmienić nasze karnisze na modne karnisze i to w kilka chwil.

Zmieniające dodatki

W tym celu można wykorzystać akcesoria do karniszy, które montowane są w niezwykle łatwy sposób, a mogą zdziałać istne wizualne cuda. Szczególnie jeśli takie akcesoria okienne dopasujemy do charakteru panującego w całym wnętrzu. Co zatem mamy do dyspozycji?

W sklepach z artykułami wykończenia wnętrz i dodatkami najczęściej można spotkać różnego rodzaju zakończenia do rurek karniszy, które po zamontowaniu w znaczny sposób przyciągają uwagę, stając się dominującym elementem w całym wyglądzie tego sprzętu. Szczególnie jeśli sięgniemy po model ażurowy, bądź też posiadający formę przestrzennej mini-rzeźby.

Dodatki pozorne

Nieco inny efekt można osiągnąć montując pod karniszem wsporniki, które na pozór będą miały za zadanie utrzymywać karnisz przy ścianie. Tak naprawdę są jednak atrapą, która ma uzupełnić wygląd karnisza i nadać mu nowego kolorytu. Ten często stosowany zabieg pozwala na odmienienie nawet topornych, pochodzących z czasów słusznie minionego ustroju, karniszy, które mogą się stać wręcz ozdobą danego pokoju.

Uzupełniając części składowe karnisza o łączniki można także znacznie wydłużyć ich zasięg, dokładając do standardowego rozmiaru kolejne centymetry w postaci dodatkowej rurki, połączonej z zasadniczą częścią właśnie za pomocą łącznika. Ma to szczególnie użyteczne znaczenie w przypadku chęci objęcia firankami i zasłonami również samej ściany, a nie tylko okna.

Zakupy w sklepie lub sieci

Decydując się na sięgnięcie po dodatki do karniszy możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest skorzystanie z oferty sklepów internetowych oferujących taki asortyment. Zazwyczaj możemy wtedy liczyć na niższe ceny, większy wybór oraz możliwość zwrotu karniszy – jeśli te nie spełniają naszych oczekiwań. Sprawdź jeden ze sklepów internetowych z karniszami.

Natomiast drugim sposobem jest wizyta w najbliższym sklepie budowlano-remontowym, gdzie odnajdziemy na półce karnisze, łącznie z dodatkami.

@ 2017 esol wordprss theme