Tradycyjny karnisz drążkowy czy też karnisz linkowy?

duży salon

Tradycyjny karnisz drążkowy czy też karnisz linkowy?

admin / Lipiec 27, 2017

Podczas urządzania wnętrza niezwykle istotne są dodatki, dzięki którym pomieszczenie nabiera charakteru i zyskuje niepowtarzalnego wyglądu. To czym się otaczamy wpływa także na samopoczucie domowników. Jako, że okno stanowi nieodłączny element wnętrza, wato zadbać zarówno o jego dekorację, jak i o to, aby przepuszczało naturalne światło słoneczne. W celu zawieszenia firan konieczny staje się zakup odpowiedniego karnisza, co może być dość problematyczne ze względu na mnogość ich rodzajów i zastosowań. Co lepsze – tradycyjne karnisze czy linka?

Karnisz drążkowy czy linkowy – na co się zdecydować?

Największą popularnością cieszą się obecnie karnisze drążkowe, które można spotkać w większości domów. Ich zaletą jest to, że bezproblemowo można dopasować je do wystroju danego pomieszczenia, gdyż można liczyć na bogactwo asortymentu zarówno w przypadku gamy kolorystycznej, jak i materiałów, z których zostały wykonane. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że możliwe jest kupienie karniszy chromowanych, ze stali nierdzewnej, z antycznego mosiądzu, miedzi młotkowej, złotych, metalowych czy też nawet ze satynowego niklu. Różnorodny jest także ich kształt, gdyż tradycyjny karnisz drążkowy dostaniemy nawet w wersji kolistej czy kwadratowej. Sprawdzą się więc one zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak również tych urządzonych w stylu klasycznym. Dostępne są praktycznie dowolne długości drążka. Jeśli dopasujemy je odpowiednio do pozostałych elementów w pomieszczeniu, to można uzyskać niezwykle satysfakcjonujący efekt. Ponadto ten rodzaj karniszy jest stosunkowo łatwy w montażu, więc obejdzie się bez zatrudniania fachowca.

Jeśli chodzi o karnisze linkowe, to jak na razie nie ma na nie dużego zainteresowania, gdyż jest to nowość na rynku i są one rekomendowane przede wszystkim wnętrzom urządzonym w stylu nowoczesnym. Drut w karniszach jest stalowy, lekki i delikatny. Długość można dostosować do indywidualnych potrzeb. Sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie dominuje minimalizm. Nie zaleca się jednak wieszać na nich cięższych firan, gdyż linka może zacząć się wyginać.

You must be logged in to post a comment

@ 2017 esol wordprss theme