Projektowana charakterystyka energetyczna – co powinieneś wiedzieć

nowy dom

Projektowana charakterystyka energetyczna – co powinieneś wiedzieć

admin / Wrzesień 25, 2017

Przygotowując projekt architektoniczno-budowlany budynku, zgodnie z polskim prawem konieczne jest również wykonanie projektowanej charakterystyki energetycznej. Dokumentacja projektowa budynku staje się bazą do wykonania obliczeń energetycznych. Przeczytaj, czym jest projektowana charakterystyka energetyczna, kto ją wykonuje oraz w jakim celu powstaje.

Projektowana charakterystyka energetyczna – kiedy i kto ją wykonuje?

Jak stanowi Ustawa Prawo Budowlane oraz Rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, projektowana charakterystyka energetyczna musi powstać jako część projektu budowlanego. Jest ona wykonywana przez projektanta lub, na jego zlecenie, przez osobę, która posiada uprawnienia do sporządzania Świadectw Charakterystyki Energetycznej Budynków.

W jakim celu sporządzana jest projektowana charakterystyka energetyczna budynków?

Projektowana charakterystyka energetyczna pozwala przede wszystkim na optymalizację zużycia energii w budynkach. Polskie prawo reguluje warunki brzegowe projektowanych budynków. Dzięki sporządzeniu projektowanej charakterystyki energetycznej możliwe jest wykazanie, że warunki te zostały spełnione.

Niektórzy narzekają, że konieczność przygotowania projektowanej charakterystyki energetycznej budynku to kolejna formalność, którą trzeba wypełnić. To podejście jednak zupełnie się nie broni. Warto zaangażować specjalistę z dużym doświadczeniem. Wejdź na stronę ceb.com.pl! Rzetelnie przygotowana charakterystyka energetyczna budynku sprawi, że w przyszłości będzie on o wiele bardziej wydajny pod względem energetycznym. Oznacza to, że zaoszczędzimy na rachunkach za prąd.

Ile zapłacimy za przygotowanie charakterystyki?

Cena za przygotowanie projektowanej charakterystyki energetycznej za każdym razem ustalana jest indywidualnie. Będzie ona zależeć od wielu czynników, takich jak: powierzchnia i kubatura budynku, jego różnorodność architektoniczna czy wyposażenie techniczne. Cena oczywiście zależeć będzie również od doświadczenia projektanta i lokalizacji budynku.

You must be logged in to post a comment

@ 2017 esol wordprss theme